سگ دست در خودرو

سیستم جلوبندی خودرو از مهم ترین و حیاتی ترین بخش های اوتمبیل محسوب می شود. در حقیقت به مجموع دو سیستم چرخ و سیستم تعلیق خودرو که هر کدام از این بخش ها اجزا و قطعات مختلفی دارند، سیستم جلوبندی گفته می شود. البته سیستم فرمان نیز به عنوان تکمیل کننده جلوبندی عمل می کند. تمامی بخش ها و قطعات سیستم جلوبندی، مربوط به هر یک از سیستم های گفته شده هم که باشد، با هم مرتبط هستند و عملکرد و کارکرد یکدیگر را تحت تاثیر مستقیم قرار می دهند. گاها نیز پیش می آید که یک قطعه از اجزای هر دو سیستم است و در هر دو وظیفه ی مهمی را بر دوش می کشند. یکی از این قطعات سگ دست است که وظایف مهمی را در سیستم تعلیق و بخش جلوبندی خودرو بر عهده دارد. در ادامه مطالب بیشتری را از این قطعه مهم در خودرو خواهیم فهمید.

سگ دست چیست؟

سگ دست در واقع یکی از اجزای سیستم چرخ خودروست که وظیفه اش، انتقال وزن بدنه و اتاق خودرو به چرخ ها و زمین است. سگ دست به نشیمنگاه چرخ نیز مشهور است و روی محور فرمان که سیبک یا اکسل نام دارد، سوار می شود تا امکان چرخیدن چرخ ها دور این محور را فراهم سازد. این قطعه کوچک و ارزان ولی مهم، نقشی حیاتی در سیستم جلوبندی ایفا می کند. به این صورت که همانند یک لولا، دیسک های ترمز، کمک فنر ها و اتصالات آنان را به هم وصل کرده و این اجزا را به هم مرتبط می سازد.

هندلینگ راحت و مناسب خودرو به کیفیت کارکرد جلوبندی آن وابسته است و در بخش جلوبندی خودرو، سگ دست اصلی ترین و کلیدی ترین قطعه محسوب می شود، چرا که بخش زیادی از اجزا و قطعات سیستم تعلیق و چرخ به آن متصل می شود. سگ دست به روش ریخته گری ساخته می شود و جنس آن از چدن است.

وظایف سگ ‌دست به صورت اجمالی به شرح زیر است:

  • نگهداری چرخ‌ها
  • نقطه‌ تلاقی دیسک‌های ترمز، فرمان، توپی و دیگر اتصالات چرخ‌ها
  • محل اتصالات میل کمک در سیستم تعلیق مک‌فرسون
  • به حرکت درآوردن چرخ‌ها در مسیر مورد نظر راننده
  • لولایی برای چرخیدن چرخ روی محور فرمان
  • وسیله‌‌ای برای یاتاقان بندی چرخ حول محورش

معرفی چند سایت خوب در زمینه امداد خودرو

سایت اول  : امداد خودرو ابراهیمی 

امداد خودرو ابراهیمی فعالیت خود را در شهر کرج منعطف کرده است و همشریان محترم شهر کرج میتوانند با تماس با ایشان در سریع ترین زمان ممکن خدمات خودرویی حمل و نقل و جایجایی را دریافت نمایید. برای اینکار کافیست کلمه امداد خودرو کرج را جستجو نمایید.

سایت دوم : خودروبران آرش

خودروبران ارش اسدی یکی از قدیمی های امداد خودرو میباشد که در شهر تبریز فعالیت میکند برای اینکه با خدمات این مجموعه آشنا شوید کافیست خودروبر تبریز را جستجو نمایید.

سایت سوم : امداد خودرو مرصادکار

سایت امداد خودرو تبریز مرصادکار یکی از سریع ترین خودرو بر های واقع در شهر تبریز میباشد که خدمات حمل و نقل سریع خودرو در شهر تبریز را برعهده دارد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️