بوش سیلندر چیست ؟

در حالت کلی در ادبیات فنی ، بوش به استوانه ‌ای توخالی گفته می‌شود که در جهت افزایش دادن قطر داخلی ، تسریع و تسهیل در فرآیند تعمیر و البته عموما برای روغن ‌کاری و خنک‌ کاری شدن هرچه بهتر در مسیرهای حرکتی رفت و برگشتی استفاده می شود .

 

برای مثال در قسمت جلوبندی اتومبیل ، قسمت اتصال طبق به شاسی را با یک استوانه‌ ای کوچک پر می ‌کنند و با استفاده از بلبرینگ‌ هایی که به‌ کار گرفته ‌شده در قسمت مقطعی بیرونی آن سبب کاهش تنش دو فلز متصل به‌ هم در زمان حرکت می ‌شود . همچنین در داخل برخی موتورها ( که اصطلاحا در بازار به عنوان موتور‌های تر شناخته شده اند ) نیز دقیقا همین وسیله موجود است .

انواع بوش سیلندر ؟

بوش سیلندر قطعه ‌ای می باشد که در تمام موتورها به چشم میخورد ولی در برخی از آنها این قطعه به بدنه سیلندر متصل بوده و مستقیما خنک ‌کاری نمی ‌شود اما در برخی دیگر بوش یک قطعه مجزا می باشد که در ما بین آن و بدنه سیلندر به واسطه آب ، خنک‌ کاری آن انجام می ‌شود . در برخی موتورها هم بوش با آب در تماس نمی باشد که از آنها تحت عنوان بوش خشک یاد می شود . در مقابل آنها در برخی از موتور ها بوش به صورت مستقیم با آب در تماس می باشد و باعث خنکی آن می شود که از آن هم به عنوان بوش تر یاد می شود .

کاربرد های بوش سیلندر ؟

تا به اینجا تعریفی کلی از بوش سیلندر گفته شد و حتی وظیفه آن را هم تا حدودی متوجه شدید ولی چرا باید درون سیلندر از بوش استفاده کنند ؟ در جواب این سوال باید گفت فرض کنید بنا به دلایل مختلف ، بدنه داخلی سیلندر در اثر سایش به یاتاقان و پیستون آسیب دیده باشد . در این صورت اگر بدنه سیلندر یک تکه باشد ، برای حل مشکل خراشیدگی نیاز است بدنه داخلی سیلندر را تراشکاری کنیم که این کار هم بسیار زمان ‌بر و هزینه‌ بر بوده و هم در کنار آن سبب بزرگتر شدن قطر سیلندر می شود . ولی وقتی موتور از بوش مجزا بهرمند شود ، به آسانی در هنگام بروز مشکلاتی این چنینی میتوان بوش را از موتور جدا و تعویض کرد .

برای مشاهده و مطالعه سایر مقالات آموزشی ما میتوانید به بخش ( وبلاگ ) مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️